Świat sportów motorowych podzielony jest na różne dyscypliny, takie jak wyścigi czy rajdy. Każda z nich ma niższe i wyższe kategorie, a im wyższa jest kategoria, tym szybsze są pojazdy. Wielu jednak uważa, że królową motorsportu, niezależnie od dyscypliny, jest Formuła 1. Przeszło pięciometrowe, tysiąc konne bolidy działają na wyobraźnię każdego, kto jest zainteresowany motoryzacją! Postęp techniki umożliwia fanom wyścigów torowych przetestowanie tych bolidów w symulatorach F1 w dobrej cenie!

Należy pamiętać, że bolidy Formuły 1 mają około dziesięć razy więcej mocy niż przeciętne drogowe auto. Co również istotne, ważą połowę tego, co typowy samochód kompaktowy. Dzięki tym dwóm cechom, bolidy osiągają prędkości przekraczające 300 km/h oraz przeciążenia dochodzące do 5g. Prowadząc samochód Formuły 1, wszystko dzieje się niezwykle szybko – zakręty pokonuje się często z prędkością powyżej 150 km/h. To szybciej niż jazda z dopuszczalną prędkością po autostradzie! Od symulatora F1, niezależnie od jego ceny, należy wymagać, aby dawał kierowcy poczucie prędkości oraz przeciążeń!

Dostępne w naszym salonie ruchome symulatory F1 pozwalają poczuć przyśpieszenia w rozsądnej cenie! Nie trzeba wydawać fortuny, aby zakupić ruchomy symulator do domu – taki zakup „do domu” nigdy się nie zwróci, a jednocześnie przywiąże nas do konkretnych urządzeń (kierownic, pedałów, systemu ruchu) na długi czas. W AJSE Motorsport Simulator dbamy o to, żeby dostępny był zawsze najnowocześniejszy sprzęt z najwyższej półki! Dopełnieniem tego jest oprogramowanie, które zapewnia najbardziej realistyczne zachowanie bolidów Formuły 1. Fizyka ich zachowania była opracowywana razem z producentami aut, aby każdy mógł odczuć na własnej skórze, jak niezwykłym doświadczeniem jest prowadzenie bolidu królowej sportów motorowych!