Jeżeli szukasz najbardziej realistycznego symulatora jazdy samochodem, jesteś w dobrym miejscu! Na to, jak dokładnie symulator naśladuje rzeczywistość wpływają dwa czynniki – sprzęt oraz oprogramowanie. W naszym salonie korzystamy z najlepszego sprzętu, wyprodukowanego przez czołowych światowych producentów! Z wykorzystywanego przez nas amerykańskiego oprogramowania, korzysta wielu profesjonalnych kierowców wyścigowych. Wśród nich znajduje się m.in. obecny kierowca Formuły 1, Max Verstappen!

W naszym salonie o realistyczne „fizyczne” wrażenia zadba sprzęt najwyższej jakości. Odczujesz przeciążenia obecne w trakcie przyśpieszania, hamowania i pokonywania zakrętów dzięki zastosowaniu platformy poruszającej fotelem. Zamontowana pod nią platforma trakcyjna odwzorowuje poślizg samochodu! Nadsterowność, podsterowność oraz poślizg całego auta – żadne inne miejsce w Polsce nie odwzorowuje ich wszystkich! Jednak przyśpieszenia i poślizgi to nie jedyne konieczne efekty, aby stworzyć realistyczny symulator jazdy samochodem. Do tego niezbędne są urządzenia „łączące kierowcę z pojazdem”! Kierownica, którą dysponujemy pokaże Tobie, ile siły potrzeba, aby prowadzić samochód wyścigowy! Pedały są wzorowane na tych z prawdziwych aut wyścigowych! Hamulec jest więc znacznie „twardszy” niż w zwykłym samochodzie drogowym! Trzeba dodać do tego dźwignię zmiany biegów oraz hamulec ręczny! Oba te elementy działają jak w prawdziwym aucie torowym!

Cały ten sprzęt jednak nie zapewniłby odpowiednich wrażeń, bez profesjonalnego programu symulatora. Oprogramowanie, które dopełnia nasz realistyczny symulator jazdy samochodem, wiernie odwzorowuje zachowanie auta oraz zmianę charakterystyki nawierzchni toru w czasie jazdy! Gdy zablokujesz koła podczas hamowania, ich temperatura przekroczy optymalny poziom. W następnych zakrętach przyczepność będzie więc ograniczona, do czasu aż ich temperatura nie spadnie! Bardziej agresywna jazda zwiększa też zużycie ogumienia! Będziesz nagumowywać nawierzchnię toru podczas jazdy, dzięki czemu będzie ona coraz bardziej przyczepna! Zwróć też uwagę, że zacienione fragmenty asfaltu będą mniej nagrzane niż odcinki w pełnym słońcu – to też wpływa na przyczepność zarówno w rzeczywistości jak i w naszym symulatorze! Program liczy siły działające na każdy, nawet najmniejszy, element zawieszenia. Dzięki temu auto zachowuje się dokładnie tak jak w rzeczywistości! Silnik i skrzynia biegów? Posiadają one parametry identyczne jak ich rzeczywiste odpowiedniki! To zdecydowanie nie jest gra komputerowa!