Uprawiając jakiekolwiek hobby, bardzo ważny jest jego koszt. Gdy kwota, którą musimy przeznaczyć na naszą pasję, narusza budżet domowy, będzie nas to zdecydowanie ograniczać w realizowaniu pasji. Jeżeli interesujesz się motoryzacją, wiesz, że można na nią wydać każde pieniądze – zawsze można coś poprawić, kupić lepsze części czy pojechać w nowe miejsce. Sport motorowy również jest stosunkowo drogi, porównując np. do piłki nożnej. Istnieje jednak alternatywa – wirtualny motorsport jest znacznie tańszy od standardowego, a cena wynajmu symulatora wyścigowego jest naprawdę atrakcyjna!

Jedyną rzeczą wpływającą na cenę wynajmu symulatora wyścigowego, jest czas jazdy. Warto zwrócić uwagę na to, że im dłuższa jest sesja jazdy, tym koszt w przeliczeniu na godzinę jest bardziej atrakcyjny! Nasz aktualny cennik znajdziesz w zakładce „Oferta”. Nie ma tu żadnych haczyków!

Jak wypadają inne możliwości spróbowania swoich sił w motorsporcie, na tle ceny jazdy w symulatorze wyścigowym? Najbardziej oczywistą alternatywą jest karting. Za niecałe 10 minut jazdy na gokartach zapłacimy około 60 zł. Za podobną kwotę, w symulatorze pojeździsz znacznie dłużej, a emocje zdecydowanie nie będą mniejsze! Inną opcją, jest uczestnictwo własnym samochodem w amatorskich imprezach sportowych. Koszty są bardzo zróżnicowane, wpisowe na imprezę, podczas której jedziesz około 40 minut, to co najmniej 200-250 złotych. Często będzie to jednak 500-700 złotych, w przypadku imprez bardziej renomowanych, z pomiarem czasu lub odbywających się na lepszych obiektach. Trzeba do tego doliczyć koszt paliwa oraz zużycie części (m.in. opon oraz hamulców, które tanie nie są). Można też wynająć auto sportowe i zrobić kilka okrążeń po torze. Taka przyjemność to koszt co najmniej kilkuset złotych za kilkanaście minut. Trzeba również pamiętać, że w aucie będzie siedział instruktor, a w razie uszkodzenia auta koszty będą liczone w tysiącach.